Pedagógus kiválósági díj

2019.06.14

Alapítványunk egyik kiemelt célja az intézményben dolgozó pedagógusaink elismerése hiszen ők a lelkei, mozgatórugói az intézménynek, a diákoknak.

2019-ben a "Szülők és Pedagógusok a Gyermekekért" Alapítvány Pedagógus Kiválósági Díjat alapított azzal a céllal, hogy az Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskolában dolgozó, kimagasló munkát végző pedagógusokat elismerje, illetve ösztönözze a tantestületet a magas színvonalú munkavégzésre.

A Pedagógus Kiválósági Díj egy gravírozott üveg emléktárgy, amelyen feltűntetésre kerül a díj elnevezése, a díjazott neve és a díjazás éve. A díjhoz nettó 100 000 Ft pénzbeni juttatást adományoz az Alapítvány.

A díjra az iskola háromtagú vezetősége (tagjai: intézményvezető, intézményvezető-helyettesek) jelöli a pedagógust az alábbi szempontok szerint:

• szaktárgyi, módszertani munkája,

• tanórán kívüli pedagógiai munkája,

• tehetséggondozó és felzárkóztató tevékenysége,

• közösség érdekében végzett tevékenysége,

• innovációkban való közreműködése,

• saját szakmai fejlődése érdekében végzett tevékenysége alapján.

A díjat 2019-ben tanévben Huma Erzsébet tanárnő kapta.

Kiváló pedagógusunk a napokban "Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért" díjátadó gálán Kiváló tehetséggondozó díjat vehetett át.