Készítsd el saját Mátyás-garasodat!

2023.11.19

A Hereditas Hungarica Kft muzeológiai szolgáltatásainak egyike az éremverde. Tagjaik korhű ruhákban beszélnek a pénz készítésének kezdeti formáiról, bemutatják az eszközöket és eredeti érmegyűjteményüket.

Köszönhetően Oroszlány Város Önkormányzata által civil szervezetek számára kiírt pályázaton nyert forrásnak, a Hunyadi iskolát támogató Szülők és Pedagógusok a Gyermekekért Alapítvány megrendelte a diákok számára az éremverdét.

A verőtövek egyedi megmunkálással, kézi vésett technológiával készültek: az egyik fajta érme Mátyást, a másik pedig a királyi párt ábrázolta. A három kilós kalapács kezelésében segítséget kaptak a gyerekek, így aztán mindenki saját érmét készített.

Legyen a Mátyás garas minden Hunyadis diák szerencsepénze! Hozzon számukra sok-sok ötöst!